Nowe nakładki na zderzak z linii STRONG – co je wyróżnia?

2 minuty czytania

Od kilkunastu miesięcy trwały prace nad stworzeniem linii nakładek na tylny zderzak w wersji STRONG. Jest to autorski projekt firmy Avisa, który został objęty ochroną patentową jako wzór przemysłowy EUIPO na terenie Unii Europejskiej. Finalnie powstało kilkanaście modeli ochronnych listew bagażnikowych wykonanych ze stali nierdzewnej w połączeniu z poliuretanowymi żeberkami. Produkty były testowane w warunkach przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej, by w rezultacie stworzyć modele nakładek dopracowane pod każdym względem. Analizie została poddana m.in. grubość użytej stali, rodzaj mocowania listew do powierzchni bagażnika oraz sposób przytwierdzania żeberek. Czym się wyróżniają i czy warto w nie inwestować? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w tekście poniżej.

 

Dlaczego STRONG?

Klasyczna grubość listew bagażnikowych wykonanych ze stali nierdzewnej wynosi 0,5 mm. Do linii STRONG EDITION użyto stali o grubości 0,8 mm. Jest to idealny wymiar dla nakładek posiadających żeberka z utwardzonego poliuretanu. Dzięki temu, zachowana jest sztywność i stabilność, gwarantując wysoką jakość produktu. Profilowane żeberka wykonane są z termoplastycznego poliuretanu EPAMOULD (TPU), charakteryzującego się dużą wytrzymałością na odkształcenia oraz rozciąganie. Materiał wykazuje właściwości tłumiące uderzenia i wstrząsy oraz niepodatność na ścieranie. Ponadto, osiąga odporność cieplną od -45°C do +80°C.

 

Jak zamontować listwę na zderzak STRONG

Montaż listwy jest bardzo prosty i odbywa się przy użyciu taśmy 3M. Warto podkreślić, że między żeberkami zachowano przerwy dla ujścia wody, zapobiegając odklejaniu się listwy. W przypadku wybranych listew, przeznaczonych do ochrony plastikowych powierzchni bagażnika, do zestawu dołączany jest środek primer, którego celem jest dodatkowe wzmocnienie siły klejenia taśmy.

 

Modele nakładek z linii STRONG EDITION

Listwy dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: stal czarna szlifowana oraz stal srebrna szlifowana. Nakładki są dopracowane w najdrobniejszym szczególe, idealnie dopasowane do danego auta. Zarówno rozmiar jak i styl wpisują się w konkretny  model samochodu. Przykładem może być nakładka na tylny zderzak do elektrycznego SUVa Mazdy MX-30. Została zaprojektowana z uwzględnieniem jego elektrycznej funkcji. Posiada emblemat 3D E-Power tworząc z autem spójną całość.

Nakładka na tylny zderzak do elektrycznego SUVa Mazda MX-30.

Kolekcja liczy kilkanaście modeli nakładek, stale poszerzając się o nowości. Aktualną listę znajdziesz tutaj.