Pomysły na prezent dla fana motoryzacji

5 minuty czytania

   “Jaki prezent sprawić prawdziwemu fanowi motoryzacji?” Jeżeli chociaż raz stanęliście przed odpowiedzią na takie pytanie to zapewne wiecie, że nie jest ona wcale taka prosta, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Załóżmy, że obdarowywana osoba jest fanem lub fanką (wiem, że płeć piękna w równym stopniu pasjonuje się motoryzacją) marki Ferrari. Na sprezentowanie świeżego modelu Ferrari 458 Italia Spider za ponad 700 tysięcy złotych stać będzie tylko nielicznych, ale już gadżet związany z tym modelem czy czasowa przejażdżka będą zdecydowanie w zasięgu i to bez konieczności wydawania fortuny. Tym wpisem postaram się Wam ułatwić zadanie i podsunąć kilka ciekawych pomysłów na prezent. Zatem zaczynajmy!
 


 

Przejażdżka sportowym autem


 
Tak jak wspomniałem we wstępie, nie każdego będzie stać na zakup nowego auta, ale voucher na kilka okrążeń po profesjonalnym torze może dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
W końcu ciężko znaleźć miłośnika motoryzacji, którego nie kręcą supersamochody. Powalające ryk i moc potężnych silników, przyśpieszenie z przeciążeniami do 1G, które wgniata w fotel z pewnością zapewnią emocje i szybsze bicie serce naszego moto entuzjasty. Strony oferujące tego typu vouchery zazwyczaj posiadają szeroką ofertę oraz wachlarz dostępnych możliwości. Auta od rajdowego Subaru Impreza przez bolidy typu KTM X-Bow na Ferrari czy Lamborghini kończąc. Dodatkowo obdarowywany może sam zasiąść za kółkiem jak i wcielić się w rolę pilota zajmując miejsce pasażera. Jazda odbywa się na torach, które rozlokowane są po całej Polsce, a voucher wykupić można już od 1 okrążenia toru. Ceny takich voucherów rozpoczynają się od 99 zł.

 
Auto po zimie

 

Garaż drugim domem

 
Jeśli nasz miłośnik motoryzacji co najmniej tyle czasu spędza w garażu, co pokonując kolejne kilomtery to pomysły na prezent nasuwają się same. Czy nie zdażyło Ci się usłyszeć, że znowu nie może znaleźć “płaskiej trzynastki”? No właśnie, w tym przypadku praktyczne prezenty będą najlepsze. Oto krótka lista przedmiotów, które na pewno przydadzą się w każdym garażu:

• zestaw kluczy płaskich lub nasadowych cena od 100zł do 300 zł
• lampa warsztatowa około 100 zł
• wózek pod auto (tzw. leżanka) cena około 100 zł
• podnośnik cena 100-200 zł

 

Samochodowe SPA czyli auto detailing


 

Każdego fana motoryzacji z pewnością ucieszy usługa auto detailingu. Jeśli więc w ostatnim czasie rzeczone SPA nie było przeprowadzane samodzielnie (tutaj podowiadałem jak taki zabieg przeprowadzić w domowych warunkach) to pomysł na prezent masz prawie gotowy. Auto detailing stał się ostatnimi czasy tak popularny, że bez problemu znajdziesz firmę świadczącą tego typu usługi w każdym większym mieście. W skrócie, detailing polega na kompleksowym czyszczeniu całego wnętrza i zewnętrza pojazdu oraz renowacji i konserwacji poszczególnych elementów. Firmy detailingowe oferują różne pakiety i tak za najtańszy pakiet S zapłacisz 100 zł a najdroższa opcja wyniesie Cię nawet 1000 zł. Piękny i lśniący samochód to zawsze powód do dumy, więc jeśli z jakieś powódu nie możesz skorzystać z detailingu, zawsze możesz podarować czernidło, wosk czy politury do wydobycia głębi koloru – wszystko poniżej 100 zł.

 
Zarysowane lub uszkodzone auto na parkingu – co zrobić
 

Motomaniak = gadżeciarz


 
I to jest fakt, znam to z autopsji 🙂 . W związku z tym jeśli myślisz raczej o drobiazgu niż wydumanym prezencie to ładny brelok może być dobrym pomysłem na budżetowy prezent motoryzacyjny. Jest to upominek z kategorii uniwersalnych, więc z tym prezentem zawsze trafisz, a z pewnością znajdą się też jakieś klucze, koło których zawiśnie. Oczywiście kupując brelok, zdecyduj się na gustowną wersję wykonaną z wysokiej jakości materiałów, takich jak metal czy skóra. Uważaj, na rynku jest wiele breloków, które już swoim wyglądem zdradzają, że rozlecą się do kolejnych urodzin. Niektóre są jednak naprawdę pomysłowe – jak choćby ten w kształcie miniatury tarczy hamulcowej. Brelok może być również uzupełnieniem jakiegoś większego prezentu. Cena około 25 zł.

 
W poważnym zakładzie mechanicznym czytaj garażu, czasu nie może odmierzać plastikowy zegar z popularnego dyskontu. Toteż znakomitym prezentem będzie solidny zegar ścienny lub stojący z motoryzacyjnym zacięciem. Nie macie garażu? Nic straconego, zegar świetnie dopełni wyjątkową atmosferę wnętrza salonu, kuchni, a nawet sypialni. Stylowy zegar sprawi, że nawet upływający czas będzie mniej dotkliwy z porządnymi wskazówkami. Design tego modelu został również oparty na projekcie tarczy hamulcowej. Cena to 370 zł do ponad 500 zł.

 
Mam nadzieję, że tym wpisem chociaż w małym stopniu udało mi się ułatwić Ci decyzję związaną z prezentem dla fana motoryzacji. Nie zapomnij życzyć szerokiej drogi podczas wręczania prezentu miłośnikowi czterech lub dwóch kółek.