Premiera “Naklejamy na zderzaki i nie tylko”- Nakładka na zderzak tylny Ford Mondeo 2 MK3 wersja Tournier.

3 minuty czytania


W premierowym artykule serii “Naklejamy na zderzaki i nie tylko”  naszą listwę nakleję na zderzak do Forda Mondeo 2 mk3 Tournier. Wybór padł akurat na tę listwę ze względu  na to, że była ona główną nagrodą w naszym fejsbukowym konkursie. Kolejny powód  to fakt iż, w obecnej chwili Ford Mondeo “emka trzy kombiak” jest jednym z najpopularniejszych aut jeżdżących po naszych drogach.

Zanim przejdę do najważniejszej części, mianowicie  nakładki na zderzak, postaram się przybliżyć parę ciekawostek na temat samego auta.

Ford to tradycja, Tournier to funkcjonalność i przestrzeń, jeśli do tego dodamy model Mondeo,  owo równanie dam nam auto idealne… dla przeciętnego Polaka. By zapobiec fali oburzenia, w dobie czasów jakie mamy obecnie, określenie “przeciętny Polak” to człowiek co najmniej dobrze sytuowany. Znajomy, który posiada tego Forda ( oczywiście z naszą nakładą na zderzaku) bez problemu wykorzystuję je jako auto na co dzień jak i również  do wyjazdów w góry, bądź na wakacje. Wspominał mi również, że jeśli dobrze się złoży tylne siedzenia można w nim również “spać” 🙂 ot tak , po prostu.  Ford Mondeo 2 mk3 został zaprezentowany w 2000 roku i w tym też roku ruszyła jego produkcja. W 2005 roku auto przeszło lekką modernizację, by z końcem 2007 roku ustąpić miejsca swojemu młodszemu bratu, wersji mk IV. Jako ciekawostkę mogę dodać kiepską lokalizację pompy paliwowej czy bardzo ubogą stylistykę wnętrza.

Do sedna, przyklejamy listwę na zderzak tylny do Forda Mondeo 2 mk3 Tournier. Na wstępie odtłuszczamy nasz zderzak najlepiej przy pomocy szmateczki czyszczącej 3M która dołączona jest GRATIS do naszej listwy. Następnie przykładamy naszą nakładkę nie zdejmując z niej taśmy, tak aby przymierzyć czy wszystko pasuję. Jeśli wszystko się zgadza możemy odkleić taśmę i przykleić nakładkę przyciskając dokładnie na całej powierzchni zderzaka. Link do video instruktażowego (link).

Każda nasza nakładka w tym ta również, wykonana jest ze stali szlachetnej kwasoodpornej. Dodatkowo jest ona satynowana by uniknąć tandetnego efektu chromowanego lustra. Posiada zagięcie na rant zderzaka ok 2 cm oraz zagięcie do środka ok. 3 cm, których znaczenie jest niebagatelne przy załadunku i rozładunku bagażu (możliwość zaczepienia i odklejenia).  Nazywane przez nas w firmę “żeberka”, wypustki na nakładcę dodatkowo wzmacniają ochronę zderzaka.  Jej długość to dokładnie 115 cm, wystarczająco by zasłonić praktycznie całość strefy bagażnikowej zderzaka.

Polecam tę listwę zarówno tym którzy swoje auto traktują jako narzędzie pracy jak i również dla tych z Was dla których Ford Mondeo 2 mk3 Tournier jest głównie wygodnym środkiem transportu.

CENA : 143 zł

/R.